McCormick, Peter. In the Moment of Your Passage. Essays in Ethics: the Aesthetic, the Metaphysical, and the Interpretive: Монографія / Пітер МакКормік. Львів: Видавництво Українського католицького університету, 2015.

“ У момент твого відходу. Есеї з етики: естетичне, метафізичне й інтерпретативне” – збірка філософських нарисів, присвячена питанням зв’язку й взаємопроникнення етики й естетики, етики і метафізики, а також етики і герменевтики.

“Якщо фотографія чи абстрактивне образотворче мистецтво міняють наші уявлення про суть наслідування реальності, чи можна говорити про те, що невимовний (у прямому смислі) досвід зла ХХ століття повинен змінити наше розуміння моральної реальності?” – запитує філософ. Коли йдеться про етику та метафізику, автор торкається, мабуть найважливішої теми сучасної філософії – проблеми ідентичності. Не заперечуючи, що сучасна людина живе в ситуації множинності ідентичності, він прагне зрозуміти, чи існує у цій множині певна ієрархія, а якщо так, то які її принципи. Відповіді на ці та інші питання Пітер МакКормік шукає в діалозі зі своїми колегами, духовними натхненниками та вчителями – Раймондом Клібанським, Евгеніо Монталем, Полем Рікером та багатьма іншими.

Погортати книгу онлайн можна тут.