2013-2014 рік – «Етика сучасності: ключові аспекти»

DSC_9523

Учасники програми “Етика сучасності: ключові аспекти”

Нові підходи в розумінні справедливості, прийняття рішень в управлінні, які є етично правильні – ці та інші питання обговорювали 3 грудня в УКУ. В цей день тут розпочалося навчання на програмі «Етика сучасності: ключові аспекти».

В перший день навчання лекторами виступили два нідерландські філософи – Руд Мей та Франс Герадтс. Свого часу вони заснували компанію «Governance and Integrity Netherlands», яка займається навчанням держслужбовців в сфері прийнятті морально-правильних рішень у своїй роботі. Вони запропонували учасникам дискусію навколо праць Джона Роулза «Теорія справедливості» та Авішаїла Маргаліта «Етика пам’яті».

«Якщо ви не прочитаєте і не усвідомите Роулза, то ви не зрозумієте, що відбувалося в міжнародних дискусіях в сфері етики в останні 40 років», – зауважив Франс Герадтс.

Викладачка кафедри філософії УКУ Орися Біла зазначила, що такими дискусіями, які відбуваються тут, організатори намагаються ввести питання справедливості та етичності у прийнятті рішень держслужбовців в інтелектуальну дискусію як міста, так і України. Учасники курсу зазначили, що в такий спосіб є можливість створювати такі державні інституції, які є «справедливі» по відношенню до кожного.

Загалом протягом навчання учасники курсу  заглиблювалися в питання добра і зла, відповідальності, справедливості та прощення, дізнаватися про вектори розвитку сучасної філософської етики, обговорювати питання історичної пам’яті, колективної відповідальності, моралі та політичної культури, естетизацію насилля, медійну етику, проблеми соціальної справедливості та багато інших актуальних питань, що є предметом сучасного етично-філософського знання. Кожне із занять будувалося на обговоренні текстів Джона Ролза, Авішаїла Маргаліта, Ганни Арендт, Зігмунда Баумана, Річарда Рорті, Чарльза Тейлора та інших відомих мислителів XX i XXI.