Віктор Єленський – «Церква і політика в сучасному світі»

Віктор Єленський

Віктор Єленський

25 вересня 2010 року професор Віктор Єленський прочитав відкриту лекцію на тему “Церква і політика в сучасному світі”, яку організовувала кафедра філософії Українського Католицького Університету.

«Теперішня модель державно-церковних взаємин мала б бути вдосконалена. В нас не вистачає правового тлумачення поняття відокремлення церкви і держави. Не зрозуміло, чи це забороняє засновувати релігійні навчальні заклади, підносити суспільну мораль і користуватися при цьому допомогою держави?» Так прокоментував питання державно-церковних взаємин в Україні Віктор Єленський, президент Української асоціації релігійної свободи на відкритій лекції 25 вересня 2010 року.

«Сьогодні в Україні законодавчо діє найбільш оптимальна модель державно-церковних взаємин, – наголосив Віктор Єленський. Вона передбачає рівність релігійних організацій перед законом, гарантування релігійної свободи для громадян України та іноземців. Це зумовлено тим, що в Україні немає релігійної організації, яка б об’єднувала більшість населення. Водночас, всі релігійні організації в країні є меншиною хоча б в одній з областей».

«Звужене розуміння політики як міжпартійної боротьби обмежує можливість релігійних організацій в Україні висловлювати свій голос щодо політичних питань. В цілому світі політикою називається те, що стосується організації суспільного життя країни. З таким підходом питання абортів, молитви в школах і використання релігійних знаків в суспільному житті є політикою і церква в цьому має висловлювати свою думку», – сказав Віктор Єленський.

Віктор Єленський – доктор філософських наук, президент Української Асоціації Релігійної свободи, провідний науковий співробітник Інституту філософії НАНУ, член експертної ради РІСУ.

Лекція відбувалася в рамках IV модуля «Християнський погляд на еліти» Сертифікатної програми з філософії «Еліти та суспільне служіння».