Ректор УКУ зустрівся з учасниками Літньої філософської школи

В УКУ розпочалася IX Літня філософська школа. Цього року учасники розмірковуватимуть над темою: «Суспільство рівних можливостей і відмінних світоглядів: у пошуках рівноваги».

graduate-2016-d-11

Ректор УКУ о. Богдан Прах на зустрічі з учасниками школи

Тиждень інтенсивних дискусій в експертному середовищі дозволить учасникам  глибше замислитися про вектори розвитку, моральні та політичні принципи, необхідні  для розбудови здорового демократичного суспільства. Що означає особиста відповідальність  за спільне благо в контексті існуючої української політичної культури? Що слід залишити  у минулому і що обов’язково взяти з собою в майбутнє, щоб Революція Гідності  перетворилася у довготривалий проект емансипації людини і громади в нашій країні?

У понеділок, 4 липня, ректор УКУ о. Богдан Прах зустрівся з учасниками та викладачами школи, аби розповісти про університет, про його історію, а також побажати плідної праці в рамках філософської школи УКУ.

«Наше життя мусить бути побудоване на великих загальнолюдських цінностях, на християнських цінностях. І перспектива УКУ мусить бути такою», – зазначив під час зустрічі о. Богдан Прах.

graduate-2016-d-2

Учасники літньої філософської школи

Учасники філософської школи приїхали з різних регіонів України, працюють фахово з темою філософії, або ж просто цікавляться нею. На них чекає тиждень лекцій, практичних завдань та дискусій.

«Для нас важливо аби ця школа збудувала певне комунікативне середовище. Ми хочемо, щоб люди вийшли наповнені ідеями. Створити інтелектуальний зв’язок між людьми з різних регіонів.  Особливістю цієї           школи є соціальна лабораторія – коли студенти мають пережити досвід          однієї з чотирьох маргіналізованих груп суспільства – фізично неповносправних, людей внутрішньо переміщених, тих, хто пережив насильство в сім’ї, самотніх літніх людей. В кінці тижня кожна група має представити проект, де передасть їх досвід. Я вважаю, що це непогана вправа для тих, хто цікавиться філософією, аби показати, що філософія має не лише елемент інтелектуального роздумування, а й має продовження в реальному житті, в соціальних проблемах, суспільстві», – зазначає Орися Біла, доцент кафедри філософії УКУ.

IX Літня філософська школа УКУ проводиться за підтримки Фонду Конрада Аденауера та австрійської академічної служби обміну (OAeD), представництво у м. Львові.

Джерело: прес-служба УКУ