Петро Гусак викладав Логіку у Тбілісі

У рамках наукової співпраці, що стає традицією, між Українським Католицьким Університетом та Теологічним Інститутом ім. Сулхан-Саба Орбеліані, я на запрошення віце-ректора цього Інституту д-ра Важа Вардідзе як гостьовий викладач кафедри філософії Петро Гусак  перебував з 24 листопада до 7 грудня 2007 року в Тбілісі.

“Цього разу мене запросили викласти курс логіки. Для цього я взяв за основу підручник Logik за авторством мюнхенського феноменолога Александра Пфендера (1870-1941), як такий, що ґрунтовно й послідовно представляє основи логіки й завдяки новим, точним формулюванням усуває поширені помилки традиційної середньовічної, психологістської та математичної логіки.

Я готував курс на основі німецького тексту (доступний також англійський переклад, виконаний Дональдом Феррарі), і оскільки ще не володію картульською мовою, то був змушений використовувати російську. Викладання і приймання заліку відбувалося через перекладача (все менше людей розуміють російську), але авдиторія (більш як 30 слухачів) задоволена чіткістю і послідовністю пфендерівської логіки і вважає, що курс допоможе їм у майбутньому філософуванні та богословствуванні”, – зазначив Петро Гусак, Ph.D.