о. Томаш Галік – «Духовність у наш час»

Сучасна Церква не може бути лише з тими людьми, що ідентифікують себе з Церквою. Вона мусить бути відкритою для тих, хто шукає, щоб запросити людей зовні та створити для них простір, – вважає о. д-р Томаш Галік. 17 вересня 2012 року всесвітньовідомий філософ та богослов прочитав в УКУ відкриту лекцію на тему «Духовність у наш час» на запрошення кафедри філософії Українського католицького університету.

о. Томаш Галік

Деякі філософи кажуть, що Церква все ще на початку своєї історії, інші – що вона помирає. На думку богослова, сьогодні у Європі, зокрема у Західній, панує «полуднева депресія», коли люди втомлені. «Ми повинні готувати інший період. Зараз настав час слухати, працювати зсередини і очікувати на реакцію, – стверджує богослов. – Справжня дія походить з серця. Спробуйте зануритися в тишу і зрозумієте, що Бог – це глибина. Ніхто не бачив власного обличчя, лише у дзеркалі, так само Бога можна побачити у дзеркалі, тобто у нашому ближньому, у стосунках з іншими, у вимірі повсякденного життя».

Якщо до цього часу, відбувалось встановлення структури і доктрини Церкви, то тепер, на думку богослова,  християни повинні готуватися до наступного періоду глибших пошуків: «Як це робити? – провокувати питанням, зрозуміти, що кожна ситуація у Церкві – це виклик і водночас нагода. Віра дає нам сили побачити дійсність такою як вона є, без віри ми б не могли прийняти повноту дійсності».

О. д-р Томаш Галік вважає, що віра передбачає діалогічне ставлення до життя, натомість атеїзм – монологічне. «Атеїсти, фундаменталісти, релігійні фанатики не можуть витримати Божого мовчання. А віра вимагає моменту тиші. Віра – це шлях, а не просто зібрання відповідей. Нас запрошено іти дорогою правди, яка є дуже драматичною, повною пригод», – зазначив отець.

Джерело: прес-служба УКУ