Філіп Сендс – «Пам’ять справедливості: власна історія міжнародного права (не без зв’язку зі Львовом)»

Філіп Сендс

Львів зробив унікальний внесок до розвитку міжнародного права, ДНК цього міста лягли в його основу. Це місто має інстинкт і пам’ять справедливості», – так розпочав відкриту лекцію, що відбулася 29 жовтня 2010 року в Українському Католицькому Університеті міжнародний юрист з світовим іменем британець Філіп Сендс.

Його лекція, яка стосувалася міжнародного права базувалася на історії Львова між війнами та історіях трьох осіб, які стали фундаторами міжнародного права після Другої світової війни.  «У Львові я дізнався про багатьох видатних людей, але рідко хто згадує трьох неймовірних юристів, які закінчили право в університеті Яна Казимира у міжвоєнний період. Луїс Сон був одним з авторів Декларації прав людини ООН, Рафаел Лемкін вважається батьком Конвенції про геноцид, а Херш Лайтерпахт був один з визначних суддів у Британії. Їх об’єднує досвід міжвоєнного Львова та інстинкт прагнення до справедливості», – розповів професор Сендс, який не лише практикує міжнародне право, але й викладає в Лондонському університеті.

Він також розповів про історію своєї родини, яка походить зі Львова. «Я хотів відвідати Лемберг, у якому народився мій дідусь, але потім зрозумів, що такого міста вже не існує, тепер це Львів, і він в Україні. Протягом 30 років місто було австрійським, потім російським, знову австрійським, тоді польським, українським, знову польським, знову російським, німецьким, ще раз російським і тепер українське. Коли дивитися на це з Лондона, то це дещо заплутано», – сказав Філіп Сендс.

«Пам’ять і випадок – це дивні речі. Вони з’являються часом несподівано і змушують нас думати, навіть якщо ми не знаходимо переконливого пояснення чому ми щось пам’ятаємо чи забуваємо і чому щось стається. Ми роздумуємо, але не знаємо», – зазначив професор, розповідаючи якими дивними шляхами доля його привела до Львова.

Джерело: прес-служба УКУ