Едвард Алам: про Ліван, Україну та Вальтера Беньяміна

Едвард Алам під час зустрічі 16 червня

В четвер 16 червня відбулася зустріч викладачів кафедри філософії УКУ та працівників Міжнародного інституту етики та проблем сучасності з членом ради інституту, професором факультету гуманітарних наук Університету Нотрдам (Ліван) Едвардом Аламом.

Професор дискутував з присутніми щодо сучасної політичної ситуації в Україні зазначаючи, що Ліван зараз зустрівся з схожими труднощами перед якими постала наша країна, адже війна в Сирії дестабілізувала ситуацію і в їхній країні. Учасники заходу розмовляли про виклики, труднощі що постали перед Україною та Ліваном, а також можливі шляхи врегулювання конфліктних ситуацій.Також під час семінару обговорювали перспективу розробки та викладання в УКУ міждисциплінарних курсів з політики, філософії, економіки, що вже успішно діють в університеті Нотрдам.

Натомість, 24 червня Едвард Алам провів науковий семінар з філософії “Філософія історії і політична трансформація: пам’яті Вальтера Беньяміна”, де розповів про німецького теоретика культури єврейського походження, естета і філософа. Суїцид Вальтера на думку професора є сильним свідченням бажання жити.

Професор Алам зазначив, що хоча історики симпатизують переможцям, а ми у свою чергу звикли давати їм великий кредит довіри, саме майбутнє, яке не можливо передбачити вносить корективу у цю систему координат.