2015 – «Примирення в Україні та майбутнє Європи»

Конференція (9 of 17)У той час, коли на сході України йде війна, більшість людей все-таки повинні думати про примирення і те, як вибудовувати стосунки між українцями та українцями і росіянами, – вважають учасники міжнародної конференції «Примирення в Україні та майбутнє Європи», яку зорганізував Міжнародний інститут етики та проблем сучасності УКУ.

21-22 квітня в Дипломатичній академії України при Міністерстві закордонних справ України відбулася  міжнародна конференція присвячена темі примирення. Володимир Турчиновський, керівник Інституту вважає, що війна разом з випробуваннями принесла особливі ласки і благословення, які ми повинні навчитися розпізнавати. Перед нами відкрилися ті перспективи, яких раніше ніколи не було і тільки від нашої працездатності залежить, чи зможемо їх використати для побудови нового суспільства.

Схожої думки дотримується і ректор Дипломатичної академії Микола Кулінич, який вважає, що місія кожного дипломата, як і УКУ, — добиватися миру, прагнути діалогу та усіма доступними способами залучати людей до обговорення важливих проблем.

Ректор УКУ о. Богдан Прах подякував Міжнародному інституту етики за те, що вони не бояться піднімати складні питання і наголосив, що ставить перед Українським католицьким університетом місію постійно ініціювати діалоги примирення.

Конференція охоплювала чотири тематичні блоки:

1.      Мир і примирення: глобальні виклики війни в Україні

2.      Травматичний досвід комунізму в Східній Європі: осмислення і подолання

3.      Визначення плану дій щодо примирення в Україні: стратегії та небезпеки

4.      Примирення у міжнародному контексті: цінності, суспільне благо та ціна свободи

Учасники конференції  проаналізували найважливіші міжнародні миротворчі ініціативи ХХ століття, порівнюючи їх з досвідом Майдану і завданнями примирення в Україні, що ґрунтуються на справедливості, релігійних цінностях та повазі до людської гідності, які є особливо актуальними в умовах, коли українці мусять захищати не лише територіальну цілісність своєї країни, але й власну свободу та суверенітет.

Фото-звіт з події можна переглянути тут.