2015 – «Етика пам’яті у процесах становлення громадянського суспільства»

DSC_0604Сучасне українське суспільство опинилося в унікальній історичній ситуації. Поруч із усвідомленням громадянської приналежності зростає відчуття особистої відповідальності за долю українського народу та етичного переосмислення його пам’яті в історичному та філософському вимірах. Саме про це йшлося на філософській школі, що пройшла 12 – 19 липня у Вищій духовній семінарії Львівської Архидієцезії РКЦ, Львів (Брюховичі)

Тиждень інтенсивних дискусій в академічному експертному середовищі дав змогу учасникам глибше замислитися про вектори розвитку, моральні та політичні принципи, необхідні для розбудови здорового демократичного суспільства.

Що означає особиста відповідальність за спільне благо в контексті існуючої української політичної культури? Що слід залишити у минулому і що обов’язково взяти з собою в майбутнє, щоб революція гідності перетворилася у довготривалий проект емансипації людини і громади в нашій країні та сусідніх державах?

Відповіді на ці питання молоді учасники школи намагались знайти у книзі А. Маргаліта «Етика пам’яті», де переплітається аналіз категорій етики та моралі.

Заняття проводили професори та викладачі Острозької академії, Національного університету «Києво-Могилянська академія» та Українського католицького університету, наукові співробітники міжнародної організації Governance and Integrity (Нідерланди).

Фотозвіт зі школи можна переглянути тут.

Відеозвіт зі школи можна переглянути тут.