2014 – «Прощення, солідарність, громадянська відповідальність: український контекст»

Учасники школи під час дискусії

Поруч з усвідомленням громадянської приналежності зростає відчуття особистої відповідальності за долю Української держави і народу. Рефлексії на дану тематику і зібрали учасників школи та професорів разом 1 – 10 липня у Монастирі Згромадження Сестер Пресвятої Родини, що знаходиться у с. Гошів, Долинського р-н, Івано-Франківської обл.

Метою  цьогорічної літньої філософської школи були спільні роздуми  про вектори розвитку, моральні та політичні принципи, необхідні для розбудови здорового демократичного суспільства. Що означає особиста відповідальність за спільне благо в контексті існуючої української політичної культури?

Професор Ягеллонського університету Чеслав Поребскі своїми п’ятьма лекціями на тему «Чому ми потребуємо інших?» продемонстрував важливість присутності Іншого у нашому житті на основі думок Едіт Штайн та Дітріха фон Гільдебрана.

Старший викладач кафедри культурології та філософії НУ «Острозька академія» Дмитро Шевчук, натомість у своїх лекціях «Як мислити політику?» та «Майдан (не)довіри» розмірковував про те,  що слід залишити у минулому і що обов’язково взяти з собою в майбутнє, щоб революція гідності перетворилася у довготривалий проект емансипації людини і громади в нашій країні та сусідніх державах? У свою чергу, викладач Українського католицького університету Орися Біла розповідала про «Моральну цілісність та ефективне функціонування суспільних інститутів».

Школа була чудовою нагодою не тільки збагатитися інтелектуально, але також і активно відпочити. Відбулась чудова  екскурсія на скелі Довбуша, а також похід на Ясну гору.

Фотозвіт зі школи можна переглянути тут.

Відеозвіт зі школи можна переглянути тут.