2012 – «Етика і релігія в сучасному світі»

12.06.22_Konferencia_Charles_Taylor_om (44)

Чарльз Тейлор

Всесвітньовідомий філософ Чарльз Тейлор  завітав 22 червня в приміщення філософського-богословського факультету УКУ  з відкритою лекцією «Етика і релігія в постмодерному світі»

«Чарльз Тейлор – це людина, яка змушує нас по-новому подивитись на людство та культуру, зокрема, як ми формуємо свою етичну поведінку. В його наукових поглядах  присутній глибокий гуманізм, що через діалог дозволяє відкрити для себе іншу особу. Сподіваємося, що сьогодні наш університет розпочинає діалог з проф. Тейлором», – сказав у привітальному слові ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк.

«Багатство християнської традиції дозволяє нам звільнитись від вузьких світоглядних рамок», – таку думку всесвітньовідомий філософ висловив перед  початком першої частини семінару, що  була присвячена дискусії на основі останньої книги Тейлора «Секулярний вік» («A Secular Age») за участю: Х. Касанови, К. Сігова, Т. Добка та В. Єленського.

Аналізуючи останнє видання канадського філософа, проф. Хосе Касанова зазначив, що книга подає глибоке осмислення секуляризаційних процесів у сучасному світі. На його думку, Тейлор не просто описує перехід від віри у Середньовіччі до невіри у наш час, але й наголошує на трансцендентних потребах сучасної людини.

Сам філософ визнає свою книгу лише чернеткою, однак задоволений дискусією навколо його праці. Саме це, за його словами, і було основною метою її написання. «Ми мусимо зрозуміти багатство християнської традиції і переосмислити її у  нашому часі, щоб у відкритому діалозі ділитись нею з іншими», – зазначив Тейлор.