2011 – «Філософія релігії в сучасному світі: християнська позиція»

Метою літньої школи, яка відбувалася з 26 червня по 9 липня, було представлення учасникам сучасних  англо-американських праць з даної тематики для кращого розуміння філософії релігії.

Протягом двох тижнів учасники слухали лекції та семінари з філософії релігії на теми релігійної епістемології, науки і релігії, філософської і богословської етики, проблеми зла і доказів існування Бога. Заняття проводили професори та викладачі з Cornell University  в Нью-Йорку, University of St. Thomas в Міннесоті та Українського католицького університету.

«Школа пропонує молодим і соціально активним людям альтернативний інтелектуальний простір, послухати лекції та поспілкуватися з експертами-філософами міжнародного рівня, – наголошує Володимир Турчиновський. – Ми намагаємося дивитися на тему релігії не лише з точки зору філософії. Це також  соціологічний та історичний погляди, завдяки чому стає можливим вийти на міждисциплінарний рівень навчання».

Найважливіше, що у Літній філософській школі УКУ, на думку організаторів, те, що тут будується атмосфера, у якій легко та просто дискутувати, де відчутна пошана до молодого науковця. «В Україні не вистачає школи думки, часто люди ховаються за чиїмись цитатами, – вважає завідувач кафедри філософії УКУ.  – У нашій школі молоді науковці сповнені відваги, мають власний погляд на світ, достатньо інтелектуальні знання, щоб ці погляди відстояти. Таким чином, формат дискусії, відкритий інтелектуальний пошук істини роблять нашу школу привабливою», – наголошує Володимир Турчиновський.

Літня філософська школа УКУ відбувалася за підтримки Товариства християнських філософів (Society of Christian Philosophers, USA) та Фундації Джона Темпелтона (John Templeton Foundation).

Слід зазначити, що цьогорічна філософська школа відбулася виключно англійською мовою.

Новини про школу на інших ресурсах:

Літня філософська школа УКУ очима свідка // Релігійно-інформаційна служба України

Студент СПбПДА принял участие в Летней философской школе «Философия религии в современном мире: христианская перспектива» // Санкт-Петербургская Православная Духовная Академия

Зміна суспільства через особу // ZAXID.NET