2009 – «Європа: об’єднавчі процеси та християнські цінності»

DSC_8218Що служить спільним знаменником колективної тотожності об’єднаної Європи? В чому особливість християнської благовісти для європейця перед обличчям мультирелігійної сучасності? Ці та інші питання порушила міжнародна конференція організована кафедрою філософії УКУ 27-28 лютого 2009 року.

Головним виразником модерної європейської реальності виступає Європейський союз, в основі програми якого лежить чимало контроверсійних ідей і який претендує на формулювання й втілення нової норми європейськості.  Таке усвідомлення привело учасників конференції до думки, що перед нами постає нова Європа, котра в об’єднавчих процесах продовжує шукати відповіді як на нові виклики глобальних суспільних трансформацій, так і на старі рани, завдані історичними невдачами у питаннях власної ідентифікації, особливо у стосунку до інших.

Рефлексії учасників конференції зосереджувалися на наступних питаннях:

·         «Християнство та сучасна європейська ідентичність»
·         «Моральні та духовні виклики Європи у XXI столітті: християнська пропозиція»
·         «Виміри та моделі європейської інтеграції»
·         «Віра і модерність в сучасній європейській культурі»
·          «Поняття особи та покликання людини в європейській традиції»
·         «Хто він, європейський інший?»
·         «Європа Alter Ego: духовні проблеми і культурні кризи сучасної Європи»
·         «Яким повинен бути новий етос Європи?»
·          «Українські дискусії про європейську ідентичність»

У конференції взяло участь близько 70 учасників з різних університетів України та Європи (Польщі, Росії, Словаччини, Угорщини, Австрії та Франції).

Учасниками цікавих пленарних дискусій були Пітер МакКормік,Чеслав Поребскі, Балаш Мезей, Костянтин Сігов, Євген Бистрицький, Андрій Дахній, Ігор Балинський, Анатолій Романюк, Юрій Підлісний та інші.