2009 – «Християнські цінності в публічній сфері: від принципів до втілення»

Молоді політики та управлінці органів місцевого самоврядування, керівники громадських та християнських організацій, студенти та аспіранти зустрілися разом з 28 червня по 4 липня у Львові  для участі у літній філософській школі, що цього року була присвячена втіленням християнських засад у публічній сфері. В рамках школи учасники змогли вивчити європейський досвід втілення християнських засад у публічній сфері, ознайомилися з деякими моделями вирішення конкретних управлінських проблем в різних сегментах публічного простору.

Учасники школи мали нагоду попрацювати в групах, кожна з яких впродовж 5-ти днів повинна була запропонувати певні моделі змін у трьох сегментах публічного простору України: суспільна мораль і публічна сфера; місто як локус публічного простору; вплив медіа на публічний простір. В останній день школи кожна група презентувала свої роздуми та напрацювання, пропонуючи для загального обговорення цікаві стратегії та інноваційні підходи до розбудови публічного простору в Україні, які інтегрували моральну перспективу, християнські цінності та принципи.

Гість школи Анна Райсман (Anna Reismann), кординатор проектів із міжконфесійного діалогу та конституційних питань Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні розпочала школу лекцією  «Християнські цінності в публічній сфері: від принципів до втілення. Досвід післявоєнної Німеччини».  Також  відбулася екскурсія місцями християнського спротиву тоталітарному режиму.  Учасники переглядали та обговорювали  художні фільми, пов’язані з тематикою школи.

Своїми роздумами про сучасний стан медійного простору в Україні та проблему лицемірства з учасниками школи поділився журналіст Євген Глібовицький, власник і генеральний директор консалтингової компанії «Pro.Mova», викладач PR та зв’язків з медіа в Києво-Могилянській Бізнес-Школі.

Наприкінці школи відбувся круглий стіл та дискусія на тему: «Медіа і публічна сфера». З учасниками літньої школи дискутували: Ігор Лубкович, Євген Глібовицький, Володимир Павлів та Мирослав Маринович.