2008 – «Ідея європейського об’єднання і християнські цінності»

Про справедливість як європейське поняття, а також якою дорогою слід прямувати до Європи враховуючи  власні християнські цінності та національні особливості говорили на літній філософські школі у Львові, з 29 червня по 5 липня.

У школі взяли участь студенти, зокрема богословських, філософських та інших гуманітарних факультетів українських університетів, а також семінарій, молоді науковці, громадські лідери, представники різних регіонів України та християнських конфесій. В загальному, географія учасників була досить широкою – 11 міст України, серед яких були представники 16 вищих навчальних закладів.

Учасники школи мали нагоду працювати в групах над створенням проектів «Модель євроінтеграційних процесів України, побудована на засадах християнських цінностей», які включали кілька етапів, зокрема «Роль християнських цінностей для України в євроінтеграційному процесі», «Механізми реалізації принципу справедливості в різних сферах суспільного та політичного життя України», «Внесок та роль України в європейський об’єднавчий процес».

Гість школи Ніко Ланге, керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні мав розмову з учасниками про правову державу в Німеччині та Україні та про роль християнсько-демократичних цінностей у об’єднавчому процесі Європи.

Наприкінці школи відбувся круглий стіл на тему: «Об’єднавчий процес, християнські цінності та майбутнє Європи», модератором якого був Володимир Турчиновський (Український Католицький Університет). Серед запрошених учасників були: Тарас Возняк (головний редактор журналу «Ї»), Мирослав Маринович (проректор УКУ), Світлана Одинець (журналіст).