Чи може філософ бути самотнім? Підсумки олімпіади з філософії та релігієзнавства у Києві

Юрій Кріль, другокурсник філософсько-богословського факультету УКУ і випускник Папського салезіянського університету, взяв участь у ІІ етапі Всеукраїнської студентської олімпіади МОН з філософії та релігієзнавства, що відбулася 13 – 14 квітня 2016 року у Київському національному університеті ім. Т.Шевченка.

«Я люблю брати участь у різних конкурсах, хоч і не вважаю олімпіади об’єктивними оцінками знань. Це – цікавий досвід, тому я задоволений своїм результатом (4 місце). До того ж, зміг порівняти рівень студентів із різних університетів України», – ділиться враженнями студент.

Уже традиційна програма олімпіади передбачала тестування учасників з релігієзнавства і підготовку філософської доповіді та виступ із промовою. Цього року організатори запропонували обрати та сформулювати тему в межах орієнтовних напрямів – філософські категорії, сучасна світова філософія, екзистенційна філософія та екзистенціалізм, філософська герменевтика тощо.

Юрій Кріль запропонував присутнім власну інтерпретацію теми “Що таке самотність?”

«Для нас було цікаво сформулювати тезу доповіді – про дефініцію самотності, – розповідає Орися Біла, доцент кафедри філософії, яка працювала з Юрієм під час підготовки до олімпіади. – Самотність настільки щільно увійшла в наше буденне життя і пронизує всі його сфери, що навіть процес визначення самотності певною мірою втрачає сенс. Кожен суб’єкт щоразу більше віддаляється від інших так, що зараз потрібно лікувати суспільство від самотності. Важливим ключем, яким ми скористалися, щоб показати філософський вихід із цієї ситуації, стала концепція герменевтики дару американського професора Дам’яна Федорики. На його думку, самотність лікується лише одним шляхом – даруванням себе іншим та Іншому».